.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!

Join the forum, it's quick and easy

.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!
.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

+3
zeppy
aidic
Ivette
7 posters

Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  Ivette Fri 13 Nov 2009, 14:14

Naime, kada sam prvi put pocela piti pilule, doktorica mi je preporucila Logest, jer imaju malo hromona.
Prvih mjesec dana je sve bilo super, medjutim ubrzo nakon ja sam pocela da osjecam kako me cijelo tijelo neodoljivo svrbi. Nisam se nikako mogla oduprijeti porivu da se konstano cesem i cesem. Ispocetka sam mislila da sam se, ne daj Boze, osugala ili sta vec No , ali onda sam malo citala i vidim cak i na uputstvu za pilule da je to upucivalo na probleme s jetrom, odnosno jetra mi nije prihvatala pilule.

Imala sam modrice po tijelu od ceskanja pale .
Odem konacno i kod doktorice, kaze da prekinem odmah terapiju. I nakon prekida svrbez je trajao nekih 10ak dana.
Otad ne pijem pilule, ali nisam bila ni na novom pregledu radi konsultacija sta da radim dalje. Razlog je bio taj (navela sam ns drugoj temi) sto je doktorica preskupa. Samo razgovor od 5 min naplati 30KM, a pregledi su me kostali skoro 300 KM.

Nikako da se nakanim da odem kod nekoga drugog, no svejedno bojim se da nijedne druge pilule nece imati ucinka, tj. da cu imati slicne ili vece probleme, jer Logest zaista imaju malo hormona.

S kondom se ne mozemo vise boriti Very Happy Ne ide, pa ne ide. Mada, eto, u nuzdi pribjegnemo i tome. Bez zastite mi se ne da svaki put. Za spiralu nemam uslove, bar ja mislim tako, ugradnja onih nekih cipova ili cega vec - cula sam da je jako bolno. Ma ne petlja mi se uostalom s tim.

Je li ijedna imala losih iskustava s pilulama i kako ste to rijesile?
Ivette
Ivette
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 27
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Re: Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  aidic Fri 13 Nov 2009, 14:27

Ja sam pila Jasmin prvo... U tom periodu nisam se bas kretala, a inace do tada sam redovno trenirala, neka me depresija tezek nivoa uhvatila, i nabila sam 17 kg za godinu! Od logest nisam osjecala apsolutno nikakvu zelju za sexom i kad me poljubi dizala mi se kos ana glavi i stalno sam imala neke drhtavice! I predjem na Jazz ove nove i ljetos kako sam dobila gusenje i aritmije, i u hitnoj zavrsila, ja ne bih smjela vise da ih pijem! Ovo je moje lose iskustvo sto ne znaci da ce svacije biti ovakvo Smile
aidic
aidic
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 143
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10
Age : 37
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Re: Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  zeppy Sun 15 Nov 2009, 17:45

hahahahah...APSTINENCIJA JE NAJBOLJA KONTRACEPCIJA.......

od tableta mi se uzasno spava i izazivaju mi mucnine, pa sam se prestala sa njima bakcati, kondomi mi izazivaju iritaciju....
trenutno sam na apstinenciji pa ne razmisljam puno o tome, za neki usputni sex kondomi dobro dodju, ali...
patim od istog problema.
neke cure su mi preporucile test za plodne i neplodne dane, ali ko ce obuzdati zelju kad je plodni dan???? glupost

zeppy
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 29
Reputation : 0
Join date : 2009-11-15
Age : 38
Lokacija : Tivat

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Re: Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  romanticarka Tue 17 Nov 2009, 00:03

Ja sam prije 2 godine prvi puta došla u dodir sa Logest tabletama... katastrofa u mom slučaju... nisam pila ni 10 dana čini mi se...užasne mučnine, bol u grudima (sisama) Rolling Eyes ma nije me momak smio ni pipnuti a kamo li šta drugo....
Poslije toga ginekolog mi propisao Yasmin... prvih 2 mj. ok... kasnije katastrofa... nisam uopce imala zelju za sexom, 1h nakon konzumiranja bi me glava uzasno počela boljeti i tako u krug... Suspect
Na ljeto sad sam pokusala opet sa Yasmin...doduše pila sam ih samo 1 mj. i bilo je OK...
Eh sada....
sve je to hemijaaaa....
Što neko reče apstinencija je najbolja zaštita. Twisted Evil a i kondom je ok...meni barem ne smeta....
mada često praktikujem i sex bez zaštite jer imam istog partnera već 2 godine i uzdamo se u to da će on odraditi svoj posao na vrijeme. Smile silent
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Re: Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  aidic Tue 17 Nov 2009, 00:48

Upravo to od Jasmina sam imala glavobolje nenormalne, u neka doba pocela sam da vjerujem da sam luda, kriticno je bilo, razdoblje trajalo oko 9 mjeseci i ne ponovilo se u mom zivotu vise nikad!
aidic
aidic
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 143
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10
Age : 37
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty pilule

Komentar  voljena Tue 17 Nov 2009, 16:06

nisam nikad trosila pilule za kontracepciju.
kondome ponekad jako rijetko..ali me oni iritiraju.tako da sam odustala i od toga.spirala mi se ne stavlja jer i ona se zna pomjeriti.evo primjer:moja komsinica prije 27 god ugradila spiralu.nakon 3 mjeseca ode na kontrolu nema spirale.i ljekar i ona skontali da nije ispala.
prije mjesec dana otisla na redovnu kontrolu kad nadjose joj spiralu ..urasla u jajovod Shocked
e meni je ginekolog prepisao diane35 jer su mi se malo hormoni disbalansirali.nisam jos pocela piti sve odgadjam ali kazu da su one najjednostavnije i da ih organizam lako prihvata.navodno regulisu hormone,tjelesnu tezinu,visak kg i pojacanu dlakavost.pa sad....ne znam dok ne probam Very Happy
voljena
voljena
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 20
Reputation : 0
Join date : 2009-11-11

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Re: Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  romanticarka Thu 19 Nov 2009, 13:23

Meni jedino pozitivno što brojim pilulicama je to...da mi se ten popravio dok sam ih koristila...doduše nije da je problematičan ikada bio...ali opet... barem onaj dio čela koji je bio pod šiškama... Rolling Eyes
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Re: Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  aidic Thu 19 Nov 2009, 19:26

meni je isto ten bio savrsen i kosa se nije mastila nikako...
aidic
aidic
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 143
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10
Age : 37
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Re: Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  Dama Pikova Tue 24 Nov 2009, 15:00

voljena (citat):nisam nikad trosila pilule za kontracepciju.
kondome ponekad jako rijetko..ali me oni iritiraju.tako da sam odustala i od toga.spirala mi se ne stavlja jer i ona se zna pomjeriti.evo primjer:moja komsinica prije 27 god ugradila spiralu.nakon 3 mjeseca ode na kontrolu nema spirale.i ljekar i ona skontali da nije ispala.
prije mjesec dana otisla na redovnu kontrolu kad nadjose joj spiralu ..urasla u jajovod Shocked
e meni je ginekolog prepisao diane35 jer su mi se malo hormoni disbalansirali.nisam jos pocela piti sve odgadjam ali kazu da su one najjednostavnije i da ih organizam lako prihvata.navodno regulisu hormone,tjelesnu tezinu,visak kg i pojacanu dlakavost.pa sad....ne znam dok ne probam Very Happy

Pijem ih već par godina, baš zbog hormonske neravnoteže. Prvih par mjeseci kada sam ih tek počela piti mi je znalo biti mučno u prvih par dana nakon što popijem tabletu. Ali nije bilo ništa pretjerano u pitanju. Naravno redovno radim nalaze i zasad funkcionišu odlično za sve svrhe radi kojih ih pijem.
Iskreno, niti sam imala glavobolje, niti sam dobila kg, nije bilo baš negativnih efekata. Nisam zapala u depresiju, baš naprotiv kada imam pauzu, onda se ucrnjačim totalno. Ali kako rekoh, meni su bez njih hormoni debalansirani i imam probleme. Problem je što kod nas i ginekolozi često propisuju kontracepciju bez da urade sve potrebne pretrage. Neće propisati svakome iste tablete, jer neko ih pije radi terapije, kao ja, neko opet isključivo kao zaštitu i logično je da osobe iz te dvije skupine neće jednako reagovati na iste tablete.
Moj je savjet da redovno od ginekologa prije recepta za kontracepciju insistirate na svim nalazima i pretragama. Znam da je gnjavatorski, ali uštedjet ćete sebe glavobolje zbog mogućih negativnih efekata, a i vjerovatno sačuvati zdravlje, jer nisu one baš bezopasne pa da se bez ikakve kontrole i nadzora uzimaju.
Dama Pikova
Dama Pikova
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 44
Reputation : 0
Join date : 2009-10-07

http://www.bh-pravnici.com

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty može li mi neko pomoći počela sam piti jazz ali sam i strastveni pušač šta da radim doktorica mi je rekla da bi trebala ponavljam trebala prestati pušiti

Komentar  dassa Wed 01 Sep 2010, 17:01

aidic (citat):meni je isto ten bio savrsen i kosa se nije mastila nikako...

dassa

Broj postova : 1
Reputation : 0
Join date : 2010-08-27

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Re: Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  romanticarka Tue 14 Sep 2010, 18:43

Svakako, kontracepcijske tablete gube na "ucinku" ukoliko su kombinirane sa alkoholom, duhanom i sl... tako da...bolje prestati...kombinacija to dvoje bas i nije preporucljiva.
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi Empty Re: Kontracepcijske pilule - iskustva, problemi

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu