.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!

Join the forum, it's quick and easy

.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!
.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Najbrzi desert- kolac...

5 posters

Go down

Najbrzi desert- kolac... Empty Najbrzi desert- kolac...

Komentar  romanticarka Sat 10 Oct 2009, 16:50

Definitivno jedan od laksih i brzih recepata za poslastice...koji je uz to i dosta osvjezavajuci...idealan za ljeto...
dakle treba vam 1 pakovanje petit keksa, banane, 2 pudinga od vanilije, i slag krema...

Uzmete neku cetvrtstu posudu (malo dublju) ...izlomite keks koliko zelite... najbolje da sloj keksa bude debljine vaseg palca, zatim narezete 2-3 banane na sitne kolutice po keksu...u medjuvrmenu pripremite puding, prelijete po keksu i bananama, izmijesate sve dobro da se "sastavi" cijela ta masa... (ja dodam u sve to i malo grozdjica...) ..stavite da se hladi... i pripremite slag ili kremu (ja koristim Hulalu) Smile . Kada se ohladi puding, premazete slagom... i onda mozete ukrasiti kako zelite, isjeci...iiii NJAMMMM!!! Smile)

jeftino, brzo, ukusno a nije pretrpano kalorijama ... Zar moze bolje? Smile
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Najbrzi desert- kolac... Empty Re: Najbrzi desert- kolac...

Komentar  Freedom Mon 12 Oct 2009, 16:25

Very Happy Ma najbolje su torte s jogurtom i vocem u koji se stavi zelatina.To je tako brzo, a preukusno i moze stajati u frizideru nekoliko dana,a ne idu jaja.
Evo jedne koja je tako jednostavna,ja je pravila za goste,odusevili su se.
Podloga:
250gr piskota
50gr dvopeka ili jednostavno 300 gr petit keksa, 250gr maslaca
Krema:
600 gr mascarponea
50gr secera u prahu,2 kasikice narancine korice
Preljev:
1,2 kg jagoda,50 gr secera
100 ml bijelog vina
6 listica zelatine
3 kasikice soka od limuna.
Piskote i dvopek usitniti u masini ili jednostavno bocom preko krpe,pomijesati s mekim maslacem.
Lim za pecenje obloziti papirom za pecenje,jos je bolja folija za pecenje,jer se bolje zalijepi za kalup.Smjesu od mrvica utisnite kasikom i dobro poravnajte da podloga bude cvrsta.Staviti u frizider 20 min.da se podloga stvrdne.Premazati mascarponeom,posuti ribanom cokoladom.Opet staviti u frizider da se malo stvrdne.
400 gr jagoda usitnite i prukuhajte sa secerom i vinom. Nek se ohlade nekih 30 min, pa procijedite.Listice zelatine omeksajte u hladnoj vodi pa omeksjate u limunovom soku koji ste zagrijali,ne smije kuhati,pa umijesajte u sok od jagoda.Ostale jagode poredajte vrhom prema gore na kremu te prelijte preljevom od jagoda i stavite u frizider.
Ako ne zelis stavljati vino zbog djece iako je to zaista mala kolicina, stavi neki vocni sok.
Ovaj je kolac odlican i jako brz. flower
Freedom
Freedom
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-10-11
Age : 40
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Najbrzi desert- kolac... Empty Re: Najbrzi desert- kolac...

Komentar  couch_potato Mon 12 Oct 2009, 23:35

zujalica (citat):Definitivno jedan od laksih i brzih recepata za poslastice...koji je uz to i dosta osvjezavajuci...idealan za ljeto...
dakle treba vam 1 pakovanje petit keksa, banane, 2 pudinga od vanilije, i slag krema...

Uzmete neku cetvrtstu posudu (malo dublju) ...izlomite keks koliko zelite... najbolje da sloj keksa bude debljine vaseg palca, zatim narezete 2-3 banane na sitne kolutice po keksu...u medjuvrmenu pripremite puding, prelijete po keksu i bananama, izmijesate sve dobro da se "sastavi" cijela ta masa... (ja dodam u sve to i malo grozdjica...) ..stavite da se hladi... i pripremite slag ili kremu (ja koristim Hulalu) Smile . Kada se ohladi puding, premazete slagom... i onda mozete ukrasiti kako zelite, isjeci...iiii NJAMMMM!!! Smile)

jeftino, brzo, ukusno a nije pretrpano kalorijama ... Zar moze bolje? Smile

joj kad sam vidjela naslov ovaj kolac mi je pao na pamet Very Happy a da ne pominjem da je to jedino sto znam napravit Very Happy
mogu i jagode, a moze i bez voca...i moze se keks umakat u milijeko pa redat red keksa, pa premazat pudingom i sve tako, a moze se se keksi izlomit, pomijesat sa maslacem, i to da bude kao kora dole a odzgo prelit pudingom

couch_potato
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 42
Reputation : 0
Join date : 2009-10-11

Na vrh Go down

Najbrzi desert- kolac... Empty Re: Najbrzi desert- kolac...

Komentar  Freedom Tue 03 Nov 2009, 01:46

jucer mi je prijateljica preporucila ovaj recept,a danas sam probala i bila sam odusevljena,pa probajte i vi Smile

Medeno srce:
pomješati 3,5 šolje brašna, 3 šolje šećera, 2,5 šolje mlijeka, 1/2 kesice cimeta, 1 kašičicu sode bikarbone, 2 kašike pekmeza (najbolje od šljiva ili kajsija, ali može bilo koji), 1/2 šolje ulja i sve to sipati u pleh i peći. Kad se ispeče preliti glazurom od čokolade.
I to je to Exclamation
Freedom
Freedom
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-10-11
Age : 40
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Najbrzi desert- kolac... Empty Re: Najbrzi desert- kolac...

Komentar  romanticarka Fri 06 Nov 2009, 11:13

Freedom hvala...ja cu pokusati ovaj napraviti Smile
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Najbrzi desert- kolac... Empty Re: Najbrzi desert- kolac...

Komentar  romanticarka Tue 10 Nov 2009, 02:13

Torta od maka:

Potrebno: 150 ml mlijeka, 100 g šećera, 2 vrećice vanilin šećera, 250 g mljevenog maka, 250 g keksa (čajni kolutići), 1 kesica šlaga i cimet.

Priprema:
Prokuhati mlijeko, šećer i vanilin šećer. Dodati mljeveni mak i kuhati nekoliko min. Dno okruglog kalupa prekriti čajnim kolutićima (mogu se malo potopiti u toplom mlijeku). Preko toga nanijeti topao mak i poravnati. Preko toga cijelom površinom poredati čajne kolutiće. Malo pritisnuti i ostaviti u frižideru (što duže to bolje...najbolje navečer pred spavanje praviti i ostaviti preko noći).

Tortu prevrnuti na tanjir ili pleh za služenje. Umutiti šlag i premazati cijelu tortu (odozgo i sa strana). Posuti cimetom i poslužiti...Njammm!!! Smile Woohoo
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Najbrzi desert- kolac... Empty Re: Najbrzi desert- kolac...

Komentar  gordana Mon 21 Dec 2009, 12:25

Freedom (citat):jucer mi je prijateljica preporucila ovaj recept,a danas sam probala i bila sam odusevljena,pa probajte i vi Smile

Medeno srce:
pomješati 3,5 šolje brašna, 3 šolje šećera, 2,5 šolje mlijeka, 1/2 kesice cimeta, 1 kašičicu sode bikarbone, 2 kašike pekmeza (najbolje od šljiva ili kajsija, ali može bilo koji), 1/2 šolje ulja i sve to sipati u pleh i peći. Kad se ispeče preliti glazurom od čokolade.
I to je to Exclamation

sve je OK, samo me interesuje postupak pravljenja kolaca, da li se to nesto filuje s pekmezom ili se sve to zajedno skalamuti i pece!!!

gordana

Broj postova : 1
Reputation : 0
Join date : 2009-12-21

Na vrh Go down

Najbrzi desert- kolac... Empty Re: Najbrzi desert- kolac...

Komentar  TinkerBell Tue 12 Jan 2010, 00:38

gordana (citat):

sve je OK, samo me interesuje postupak pravljenja kolaca, da li se to nesto filuje s pekmezom ili se sve to zajedno skalamuti i pece!!!

To sve "skalamutis" i peces, znaci dzem je u masi za pecenje Smile Pravila sam ja ovo za praznike, samo sto sam ih jos nakon pecenja premazivala dzemom pa onda stavljala glazuru od cokolade Smile

TinkerBell
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 9
Reputation : 0
Join date : 2009-10-14

Na vrh Go down

Najbrzi desert- kolac... Empty Re: Najbrzi desert- kolac...

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu