.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!

Join the forum, it's quick and easy

.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!
.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njega kose

+11
Lenka
chillie
romanticarka
Ivette
BellaE
TinkerBell
Opasna
Dada
aidic
CiCoS
Stikla
15 posters

Go down

Njega kose Empty Njega kose

Komentar  Stikla Mon 09 Nov 2009, 20:43

Koje preparate koristite za njegu kose? Da li sami pripremate neke maske za kosu ili kupujete? Da li znate neke korisne savjete za njegu kose?
Ja koristim Elseve sampon i balzam za suvu kosu i stvarno mi pomaze. Prije sam koristila Schaumu i ona mi je pomogla. Cula sam da je dobro za rast kose utrljati ricinusovo ulje. Da li je to iko probao i kakva su iskustva?
Stikla
Stikla
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 158
Reputation : 2
Join date : 2009-10-12
Age : 32

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  CiCoS Mon 09 Nov 2009, 20:59

Ja sam misljenja, da ...ako ne znas sta tvojoj kosi treba, ne trebas slusati prijateljice i sl...nego samo frizera, i to nekog dobrog koji poznaje tvoju kosu. Smile
Sto odgovara meni, mozda tebi nece. (Bas kao i sa kozom lica).
Ali, ja koristim KEUNE-ove one ampulice , tj. serum...Ne mirisu bas fino...ali jedna u 10ak dana mi tako fino cuva kosu da je to sjajno...narocito zimi... a i ja se farbam.
Inace koristim Loreal Elseve onaj pink program. Kada hocu promjeniti uzmem Nivea blonde program.
Evo slika seruma:
Njega kose 49676-1
CiCoS
CiCoS

Broj postova : 3
Reputation : 0
Join date : 2009-11-09

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  aidic Tue 10 Nov 2009, 18:37

Ja sam koristila ovaj Keune serum i super je! Inace sad nema sta ne koristim, jer kosa mi je jako suha, sto od farbanja sto od pramenova i to plavih! Nije mi los loreal maticna mlijec, mada maska ne moze bas puno da mi pomogne za kosu! Gliss mi je isto Ok, koristim njihov sprej kad se feniram "hair repair", super je kad se nanese, ali bez dugotrajnog veceg ucinka! Za kosu je super ona stara maska u kucnoj njezi maslinovo ulje, zumance, limun, ali meni se nikako ne da natjerati da nanesem to na kosu! Imam duzu plavu kosu, ako ko ima kakvih prijedloga i dobrih proizvoda javite, jer bi htjela da mi je kosa jos duza, a ne da mi se sisat je svaki mjesec Shocked
aidic
aidic
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 143
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10
Age : 37
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

Njega kose Empty njega kose

Komentar  Dada Tue 10 Nov 2009, 20:18

Čula sam za tu toplu pasku od ricinusovg ulja. Upravo se spremam da je probam jer mi kosa zadnje 2 godine strašno opada. Ako imate neki savjet napišite. Crying or Very sad

Dada
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 5
Reputation : 1
Join date : 2009-11-10

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  Opasna Tue 10 Nov 2009, 20:41

ajoj ne znam sta bih konkretno rekla,moja kosa je navikla na promjene, kad kažem promjene to mislim u pravom smislu te riječi Very Happy i na boju i proizvode koje koristim Smile) a ono što ostaje je da koristim onaj serum za ispucale vrhove iz avona, nekako zelenkasta bocica, mislim da se kosa jedino na to navikla i jako dobro je čuva te se lakše rasčešljam time Very Happy
Opasna
Opasna
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 183
Reputation : 2
Join date : 2009-10-11
Lokacija : zemlja svjetlosti

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  TinkerBell Thu 12 Nov 2009, 11:53

Ja sam vec nekih pola godine na Keune shamponu i maski za kosu, ampulice stavim povremeno Smile Jeste da taj luxuz vadi mjesecno 40-ak KM iz novcanika, ali meni odgovara i vrijedi.

Za one koji peglaju kosu preporucujem jos Klas silikonsko ulje ili Cristalli fluidi.

TinkerBell
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 9
Reputation : 0
Join date : 2009-10-14

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  BellaE Thu 12 Nov 2009, 12:19

ja mejsecno kupim sampon i to onaj od koprive (da da da) jer kosi daje odlican sjaj i volumen

izmedju dvije serije sampona stavim prirodnu masku : izgnjecim 2 banane i stavim kasicicu meda u to i dpbro zamutim, to nanesam u kosu i ostavim par minuta, i onda dobro dobro isperem, pa stavim sampon i onda dva puta dobro isperem kosu. krajem mjeseca odem kod seke koja je frizerka i ona mi fino sredi ispucale vrhove ako ih ima i siske mi sredi Very Happy

tako da mjesecno na kosu potrosim oko 5-6 KM. najvise love dam za banane u cijeloj prici Very Happy

i ne perem kosu vise svaki dan, sada perem svaki treci jer mi se od ovog sampona kosa ne masti Very Happy
BellaE
BellaE
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 80
Reputation : 5
Join date : 2009-10-11
Age : 33
Lokacija : Sarajevo :)

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  Stikla Thu 12 Nov 2009, 16:47

Ja banane samo jedem Njega kose 1094 Njega kose 1097
Stikla
Stikla
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 158
Reputation : 2
Join date : 2009-10-12
Age : 32

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  Ivette Fri 13 Nov 2009, 13:54

Imam izrazito suhu kosu i sve sto sam probala nije odgovaralo. Sigurna sam da je prehrana u pitanju, jer ne volim bas povrce. Nisam jos probala Selective proizvode, trazila sam neko mlijeko, nije ga bilo i ja prestala traziti. A moracu opet baciti se na istragu Razz

Ljudi kazu kako imam lijepu, gustu kosu, a to je sve samo na pogled. Na dodir je bas nema previse i jako je kruta i suha.
Poboljsanje primjetim samo kada tek promijenim sampon. Cim se kosa privikne, gotovo.

Dakle, koristila sam sve i svasta. Ako neko ima prijedloga, be free to share Very Happy
Ivette
Ivette
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 27
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  romanticarka Fri 13 Nov 2009, 14:04

Zimi kosa brzo i lako gubi na vitalnosti jer kape, centralno grijanje i fen izvlače iz nje masnoću i vlagu. Pomoću brzih kućnih kura ili vlažnih sprejeva, koji sadrže ulje suncokreta ili badema kao i ekstrakte avokada ili kivija, kosa će biti sjajna i zimi. Obavezno svaki mjesec malo podreži vrhove te nanesi balzam koji ispereš s mnogo mlake vode. Kosu peri kad vidiš da se zamastila, bez obzira na to koliko to često bilo i biraj blage dječje šampone, posebice ako kosu ne bojiš. Voda za pranje neka bude mlaka, a zadnji mlaz prohladan kako bi potaknula cirkulaciju vlasišta. Jednom sedmično nanesi hranjivu masku koju odaberi prema tipu kose. Imaš ih u svakoj boljoj drogeriji, a ne koštaju puno. Kosu nipošto nemoj sušiti vrućim zrakom iz fena jer će je to dodatno isušiti. Ako pak imaš perut, obavezno biraj posebne medicinske šampone jer će neprimjeren šampon u zimskim mjesecima samo još pogoršati problem.

Moj savjet je da odeš u apoteku ...ima ono testiranje vlasišta i kose ...i pordaju neke švicarske preparate...ja sam ih koristila jedno vrijeme...jest da su skupi bili ali su meni prijali...

Neka od nas je spomenula OPADANJE KOSE, evo savjeta:
Prvo i najvažnije je smanjiti stres. Čini se lako reći ali teško je zaista smanjiti stres. Pokušajte ako ga već ne možete izbjeći ublažiti njegove posljedice nekim tehnikama opuštanja, meditacije, tjelovježbom i sl.


Prehrana mora biti uravnotežena, s dovoljno vitamina i minerala, te redovitim obrocima. Ukoliko ne možete osigurati dovoljan unos vitamina pokušajte njihov nedostatak nadoknaditi uzimanjem vitaminskih pripravaka.


Za pranje koristite blage i neutralne šampone.
Osim gore navedenog vlasištu možete pripomoći i biljnim pripravcima. Sve navedeno moguće je kupiti skoro u svakoj ljekarni ili biljnoj drogeriji.


Za ispiranje koristite čaj od kamilice (pripremate ga tako da četiri žlice biljke prelijete litrom kipuće vode, nakon deset minuta procijedite i pričekajte da se ohladi do temperature s kojom inače ispirete kosu). Osim kamilice dobro djelovanje može postići i čaj od koprive, jedan put ispirite kosu čajem od listova, a slijedeći put čajem od korijena koprive (pripremate ga na isti način kao i kamilicu).


Vlasište redovito masirajte s iscjetkom iz listova oraha ili iscjetkom lavande pomiješane s jednakom količinom glicerina. Umjesto iscjetka možete koristiti i ulja tih biljaka.


Za utrljavanje u vlasište najbolje je koristiti pripravak od svježih kopriva. Pola kg svježih listova kopriva (ako ih nemate priliku negdje sami ubrati, pokušajte ih potražiti na placu) prelijte s litrom kipuće vode, te ostavite 30 minuta. Lagano procijedite, te nakon toga iz kopriva iscijedite sok i dodajte čašu ricinusovog ulja (osim u ljekarnama možete ga kupiti u dm-u i svim većim trgovačkim centrima na odjelu kozmetike). Tom mješavinom trljajte vlasište najbolje 3 puta dnevno, oko 20 puta na tjedan. Ne morate robovati točnosti ipak to nije lijek koji se mora uzimati svakih osam sati.

Eto...ima teksta poprilično, ali nadm se da će pomoći. zelenko
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  chillie Sat 14 Nov 2009, 17:00

BellaE (citat):ja mejsecno kupim sampon i to onaj od koprive (da da da) jer kosi daje odlican sjaj i volumen

koji je to šampon, mislim kojeg proizvođača? ja znam samo za afroditin, ali mala cijena i ogromno pakovanje mi baš ne ulijevaju povjerenje Neutral
chillie
chillie
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 15
Reputation : 0
Join date : 2009-10-25
Age : 37

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  Lenka Sun 15 Nov 2009, 11:28

chillie (citat):
BellaE (citat):ja mejsecno kupim sampon i to onaj od koprive (da da da) jer kosi daje odlican sjaj i volumen

koji je to šampon, mislim kojeg proizvođača? ja znam samo za afroditin, ali mala cijena i ogromno pakovanje mi baš ne ulijevaju povjerenje Neutral

mojoj mami je taj sampon frizerka savjetovala protiv masne kose i pomaze joj Very Happy
i meni je bilo malo cudno, ali eto... dokaz da nije sve u cjeni
Lenka
Lenka
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 53
Reputation : 0
Join date : 2009-11-13

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  BellaE Sun 15 Nov 2009, 14:00

chillie (citat):
BellaE (citat):ja mejsecno kupim sampon i to onaj od koprive (da da da) jer kosi daje odlican sjaj i volumen

koji je to šampon, mislim kojeg proizvođača? ja znam samo za afroditin, ali mala cijena i ogromno pakovanje mi baš ne ulijevaju povjerenje Neutral
mah i ja sam bila sumnjicava prvi put,al kada sam vidjela da radi nastavila sam kupovati :d

ako znas da neko u tvojoj blizi koristi taj sampon posudi malo i vidi da li ti pomaze Very Happy ... pa eto Very Happy... mislim ako zelis pokusaj, meni je pomoglo, a sada sve zavisi od tipa kose i koze i tako to Very Happy:D:D
BellaE
BellaE
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 80
Reputation : 5
Join date : 2009-10-11
Age : 33
Lokacija : Sarajevo :)

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  chillie Sun 15 Nov 2009, 15:51

BellaE (citat):
mah i ja sam bila sumnjicava prvi put,al kada sam vidjela da radi nastavila sam kupovati :d

ako znas da neko u tvojoj blizi koristi taj sampon posudi malo i vidi da li ti pomaze Very Happy ... pa eto Very Happy... mislim ako zelis pokusaj, meni je pomoglo, a sada sve zavisi od tipa kose i koze i tako to Very Happy:D:D

pa, vidiš, doktorica mi ga je preporučila još prije godinu dana, ali nisam se nikako mogla odlučiti da ga probam iz gorespomenutog razloga, ali kad već ima još onih koji kažu da valja, e pa budem probala onda.. ionako mi nestalo šampona. ajme meni moram u šoping cerekanje
chillie
chillie
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 15
Reputation : 0
Join date : 2009-10-25
Age : 37

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  zeppy Sun 15 Nov 2009, 16:35

cesto mijenjam sampone i svki put kupujem drugi, koza glave i kosa mi ce veoma brzo zasite jednog sampona i brze se masti. obzirom da sam trenutno farbana plavusa i da zivim na moru gdje se moja kosa izlaze suncu i slanoj vodi, vodim racuna da je redovno sisam i da stavljam blzame koji se ne ispiraju, pa makar bili i oni za ispravljanje kose jer ne volim da je feniram ili ne daj boze peglam.
cesto ljeti stavim dosta milijeka za tijelo na kosu da se oporavi i nahrani. desava se da mi se kosa ne rascvjera mjesecima, ljeti, iako je tad mozda ne sisam redovno, ali cim se pjave prvi znaci, ide pod skare Smile

zeppy
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 29
Reputation : 0
Join date : 2009-11-15
Age : 38
Lokacija : Tivat

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  Lenka Sun 15 Nov 2009, 19:53

meni je prijateljica rekla da je za suhu i ostecenu kosu dobro po malo bebi ulja utrljati u kosu, njoj je to frizerka savjetovala kad je pretjerala sa farbanjem i trajnom i pomoglo joj je
Lenka
Lenka
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 53
Reputation : 0
Join date : 2009-11-13

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  Plavooka25 Sun 22 Nov 2009, 12:36

Mnogo ulazem u njegu svoje kose jer je gusta, ravna,teska i suha pa zahtjeva stalan trud da bi izgledala lijepo.
Koristim Garnier sampon za suhu kosu, Garnier regenerator Blonde Care ( nekad Gliss Kur, Elseve sa maticnom mlijeci ili Schaumu sa uljem avokada) , Avonovo ulje za suhe vrhove, Lorealovu masku za kosu a za oblikovanje Taft ljubicastu liniju jer mirise savrseno, ne ukruti kosu i namjenjena je bas za suhu.
Vrlo cesto prije pranja na kosu dobro utrljam maslinovo ulje, stavim kapu za tusiranje i drzim dva sata. Onda operem kosu kao inace i stavim balzam. To mi je puno oporavlja poslje bude bas onako svilenkasto mekana.
Najbolji savjet koji sam pokupila za sprecavanje ispucalih vrhova je da se na kosu utrlja balzam ( ja koristim i Gliss u zutom pakovanju) ali na suhu kosu prije pranja i ostavi djelovati 20 minuta a onda samo opere samponom.
Probala sam i zaista djeluje
Plavooka25
Plavooka25
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 6
Reputation : 0
Join date : 2009-11-13
Age : 41
Lokacija : Tuzla

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  Ice_queen Thu 24 Dec 2009, 19:56

ja sam crvenokosa i jako mi se svidja crvena boja kose ( ali volim jakoo intenzivnu crnenu boju Very Happy ) ..eh sad... koristim keune farbe za kosu i mogu reci da su jakoo dobre... ali ta boja mi ne moze trajati dugo iz razloga sto mi se kosa jako brzo masti te ju cesto perem...od korijena se masti, a ostatak kose je suh :S jako je tesko odrzavati... a jos ju peglam :S
stvarno ne znam sta da radim u vezi toga...kako da se rijesim tih nezeljenih problema, a da mi boja kose duze traje ( inace se farbam svaki mjesec, jer strah me da cescim bojenjem je vise ne ostetim )
ako ima neka crvenokosa Very Happy il cura koja ima neki savjet slobodno nek napise :Very Happy Wink
Ice_queen
Ice_queen
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 7
Reputation : 0
Join date : 2009-12-19
Lokacija : Zivinice

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  romanticarka Fri 25 Dec 2009, 13:10

Hm, nisam crvenokosa, ali znam nekoliko djevojaka koje jesu. I sve se manje-više žale na ispiranje boje, što je donekle i razumljivo jer crvena brže oksidira, i blkijedi na suncu.
Hm....samo kvalitetna farba moze pomoci da koji an dulje traje. A da pokušaš sa onim color shamponima? Da osvjezavas boju,... tako ces manje ostetit...
Što se tiče suhe kose... Hm... možda je najbolje da koristiš regeneratore koji se ne ispiru tj. one u spreju koje nanosis nakon pranja... i ostavljas u kosi. Ja sada koristim BC Schwarzkopf professional leave in regenerator u spreju baš za zimu dodatno daje hidrataciju kosi... Zadovoljna sam, a isto se često feniram i peglam tu i tamo. Smile
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

Njega kose Empty Hitno potrebna pomoc !!

Komentar  molim za pomoc Tue 05 Apr 2011, 17:26

E ovako registrovala sam se ovdje iz tog razloga sto mi je hitno potrebna pomoc u velikom sam problemu a on naime izgleda ovako :
Imala sam dugu smedju kosu sa plavim pramenovima i uvjek sam zeljela da budem u potpunosti plava i kada mi se ukazala prilika kupila sam farbu i ofarbala sam se ali onda je nastala katastrofa na korjenu kosa je postala naradjasta Shocked toliko iznenadjena svim pocela sam da palcem jer stvarno nisam mogla da vjerujem sta sam uradila i vec sutradan sam kupila novu farbu u nadi da isparavim gresku ali sam ustvari samo pravila jos vecu kupila sam smedju farbu i prefarbala izrastak i tako da sam od svoej ksoe sada napravila haos.Znam da mi najpametnije bilo posjetiti frizera ali to nemogu jer sam iskoristila 2 farbe za 2 dana i kosa mi je vidno ostecena. Sad

E sada molila mi vas ako neko ima slicna iskustva ili neku preporuku kako da malo ojacam kosu prije nego sto je ponovo obojim ?? I koliko vremena mora proci do slijedec farbanja ? Kao mozda i nekog frizera Very Happy

molim za pomoc

Broj postova : 1
Reputation : 0
Join date : 2011-04-05

Na vrh Go down

Njega kose Empty Re: Njega kose

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu