.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!

Join the forum, it's quick and easy

.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Ćao!
Portal zadovoljna.info ti želi dobrodošlicu i ugodno druženje sa nama.
Da biste mogli koristiti sve opcije foruma i portala potrebno je da se registrujete, ili prijavite sa svojim korisničkim imenom!
Hvala!
.:: ZADOVOLJNA.info ::. Prvi portal za žene u BiH! ::.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pravo vrijeme za brak

+8
voljena
Dada
romanticarka
Opasna
BellaE
couch_potato
Stikla
Freedom
12 posters

Go down

pravo vrijeme za brak Empty pravo vrijeme za brak

Komentar  Freedom Thu 22 Oct 2009, 00:10

Eh,odmah da kazem da sam se udala sa 22 god i nisam se pokajala,medjutim sva moja raja,kao i skoro svi poznanici su me pitali zasto sam toliko pozurila.Mada je moje licno misljenje da godine nemaju veze s tim,vaznije je biti psihicki spreman za taj korak i kada osjetis da je to prava osoba za koju se trebas udati. Smile
Pa me sad zanima sta vi mislite o tome kada je pravo vrijeme Question
Freedom
Freedom
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-10-11
Age : 39
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Stikla Thu 22 Oct 2009, 18:59

Ja se ne mislim udavati do nekih 29 godina. Do tada planiram da zavrsim fax, zaposlim se, malo uzivam i onda da se udam... I ove sada veze i vezice ne smatram za ozbiljno, sve u svoje vrijeme!
Stikla
Stikla
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 158
Reputation : 2
Join date : 2009-10-12
Age : 32

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  couch_potato Sat 24 Oct 2009, 02:28

ja se nikako ne vidim u braku,to mi je tako daleko a imam 26 godina

couch_potato
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 42
Reputation : 0
Join date : 2009-10-11

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  BellaE Sat 24 Oct 2009, 20:48

hmmmm brak.... dje me nadje Very Happy .... nezz kako da se "odrazim" XD.... mislim da je najbolje udati se onda kad mislis da se sretna i da zelis da svoj zivot provedes sa nekom osobom... moje misljenje. eto toliko. ja vise ne znam sta bih rekla XD.... cerekanje cerekanje
BellaE
BellaE
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 80
Reputation : 5
Join date : 2009-10-11
Age : 33
Lokacija : Sarajevo :)

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Opasna Sun 25 Oct 2009, 03:05

hm pa kao što svi rekoste , treba onda kad se osjećaš spremnom, hehe da je kakve mogućnosti ja bih možda i sad :p al da imam završen fax, dobar posao, obezbijeđen stan , čovjeka kraj sebe već imam Very Happy a pošto ostale nabrojane stvari nemam čekamo Very Happy a biće kad bude polahko Very Happy ako se volimo voljet ćemo se i sad i za 5-10 godina Very Happy
Opasna
Opasna
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 183
Reputation : 2
Join date : 2009-10-11
Lokacija : zemlja svjetlosti

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  romanticarka Sun 25 Oct 2009, 18:16

Ja sam vjerena, tako da okvirno znam kada ... Ali, moj odgovor bi inace bio na ovo- NE PLANIRAM! Smile Da kazes "udat cu se sa 28, ili s 22..." i tako to...to je po meni neozbiljno...s jedne strane, te stvari koliko god mozes planirati, toliko isto ne znas sta ce se sutra desiti...A narocito ne za 5,6,7 god... Naravno treba covjek sebi postaviti neke ciljeve kao osobi sta zeli ostvariti prije stupanja u brak... npr. zasposliti se, zavrsiti fax, mozda obici neke zemlje, ili bilo sta sto smatrate bitnim...
(lalalla... odoh u filozofiju...)
Uglavnom ...Moj odgovor je da pravo vrijeme ne postoji, a i ako postoji onda je to indivualno i ne bas nesto sto se moze u potpunosti planirati. Smile
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty pravo vrijeme za brak

Komentar  Dada Thu 12 Nov 2009, 14:30

Hmm. Pravo vrijeme za brak. Čitala sam komentare i mogu vam reći iz svog iskustva da to morate da osjetite. To nema veze ni sa godinama ni sa planovima. To se jednostavno osjeća. Very Happy I ja sam bila jedna od onih što su govorile nema udaje do 27-me,ali što rekla to i porekla. Udala sam se sa 19. Pravo rano!!! Zaljubila se do ludila i evo već 17 godina ja sam i dalje luda i zaljubljena. Ponekad kažem da sam odrasla sa svojim suprugom. Tako i jeste. Naučili smo da budemo tolerantni, da čuvamo ljubav, da imamo razumjevanja za potrebe onog drugog. To je najvažnije. Zahvljujući tome ja se i danas tako osjećam a sve sam uspjela da postignem. Pratite svoje osjećaje budite voljene i zadovoljne i volite!!!!! Laughing

Dada
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 5
Reputation : 1
Join date : 2009-11-10

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty vrijeme za brak

Komentar  voljena Thu 12 Nov 2009, 18:37

ne postoji vrijeme za brak
to se jednostavno osjeti da li spremna ili ne.
kad znas negdje duboko u sebi da sa tom osobom zelis da provedes ostatak zivota,kad si spremna da prihvatis sve njegove mane i vrline kao i on tvoje.
voljena
voljena
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 20
Reputation : 0
Join date : 2009-11-11

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Ivette Fri 13 Nov 2009, 13:38

Postavila sam neke prioritete u zivotu (zavrsiti faks, zaposliti se) , tako da nemam neki odredjen vremenski period, ali posto sam vec zarucena prepostavljam da se to nece vuci nekih 10 godina (mada se nikad ne zna), nego cim se steknu uvjeti za brak. Jer jedva cekam da zivim s njim Smile
Ivette
Ivette
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 27
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  romanticarka Sat 14 Nov 2009, 00:44

@Ivette .. Je li jedva čekaš i da mu pereš, kuhaš, kupiš veš za njim, peglaš, dočekuješ rodbinu? Cool
heheheh...sada se malo šalim...ali da je brak tako jednostavan ...ja bih se sutra udala...ne bih čekala čak ni diplomu, a kamo li posao...jer uz pravu osobu se može i školovati i dokazivati u poslu. Smile
Kod mene je to više ono...hajmo još malo biti slobodni...razmišljajmo o braku, planirajmo i okvirno odredimo KADA...ali...zašto još neko vrijeme ne ostati "djete"... imat ćemo cijeli život (aBd) da budemo supruge, majke, snahe i slično... Embarassed Rolling Eyes
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  aidic Sat 14 Nov 2009, 00:50

U potpunosti porpisujem komentar od romanticarke! Tako bas nekako i ja mislim Very Happy
aidic
aidic
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 143
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Ivette Sun 15 Nov 2009, 00:27

romanticarka (citat):@Ivette .. Je li jedva čekaš i da mu pereš, kuhaš, kupiš veš za njim, peglaš, dočekuješ rodbinu? Cool
heheheh...sada se malo šalim...ali da je brak tako jednostavan ...ja bih se sutra udala...ne bih čekala čak ni diplomu, a kamo li posao...jer uz pravu osobu se može i školovati i dokazivati u poslu. Smile
Kod mene je to više ono...hajmo još malo biti slobodni...razmišljajmo o braku, planirajmo i okvirno odredimo KADA...ali...zašto još neko vrijeme ne ostati "djete"... imat ćemo cijeli život (aBd) da budemo supruge, majke, snahe i slično... Embarassed Rolling Eyes

Ne kazem ja da se skolovati i dokazivati na poslu ne moze uz voljenu osobu, ali je lakse s brakom krenuti od neke nule, tako da kazem, nego u braku kada dolaze i druge obaveze da treba dovrsavati neke nezavrsene. Mislim na faks.
A sto se tice te rodbine... ne, ne bojim se. Iz vise razloga. On bas i nema puno rodbine, a i onu koju ima je podalje i nisu najbliskiji na svijetu Very Happy Vise ima moje i blizi smo, tako da bih se vise trebala plasiti svoje Razz

Perem mu i sad. Kuham mu i sad. Peglam. Sve mu radim da mu pomognem. Ne svaki dan, ali kad imam priliku, da. Jer fakticki i zivimo skupa, tako da mi nista od toga ne pada tesko. Ja cekam s brakom najvise zbog faksa. Kao sto sam rekla, nije da se ne slazem s tim tvojim misljenjem, ali mislim da je sa zavrsenom skolom lakse se posvetiti nekim drugim stvarima, bez da mi ucenje oduzima dragocijeno vrijeme.
I nikako ne mislim da odmah moram biti majka. Naravno da djecu zelim, ali ako Bog da, tamo negdje pred tridesetim. A posto imam malo konzervatinvnije roditelje, nije bas da imam tu slobodu da s njim idem na putovanja i sl. tako da ovaj "zajednicki zivot" koji trenutno nas dvoje dijelimo je zbog blagodati studenovanja u istom gradu Very Happy Tako da mislim da nas dvoje i u braku mozemo biti sve sto smo sada, samo jos vise zajedno.
I naravno, jer jos uvijek imamo vremena. Tek su nam po 23 (meni skoro), a taman za neke 2 godine, ako sve bude islo po planu, mislim da ce to biti to Smile
Ivette
Ivette
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 27
Reputation : 0
Join date : 2009-11-10

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty vrijeme za brak

Komentar  Dada Sun 15 Nov 2009, 15:15

Svaka žena koja nevoli dovoljno netreba da se udaje. Ljubav nije na rate ili voliš skroz ili nevoliš. Sve ostalo je varka. Sve one koje misle da samo robuju muškarcu one netreba da se udaju. Žao mi je što tako mlade osobe nemaju vjeru u pravu ljubav!! Ljubav je dogovor, kompromis , prijateljstvo,sigurnost. Kada mi je najteže moj je suprug tu za mene, kada sam bolesna kada sam neraspoložna, kada mi treba brug i prijatelj. 17 sam godina u braku ni jednog momenta se nisam osjetila kao njegov rob. Da moram da mu perem , peglam, kuham. To su strašne riječi. Kada mi se neda kuhati ja nekuham i niko mi ne zamjera na tome.Kada mi treba pomoć u kući ja je dobijem. Nikada u životu nisam radila ništa teško, pomjerala namještaj, prala tepihe ili nešto drugo. Kada nekoga voliš sve što radiš radiš iz ljubavi nemojte nikada drugačije da radite. Naučite da volite i da budete voljene. Ako ste već žene bog vam je podario tu moć da budete zavodnice,da budete mile i drage i dopustite da neko pazi na vas vjerujte nećete se pokajati i nećete biti jedne od onih ogorčenih žena. Nema ništa gore od toga!!! Naučite da istinski volite!!!!!!

Dada
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 5
Reputation : 1
Join date : 2009-11-10

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty :)

Komentar  voljena Sun 15 Nov 2009, 21:54

dada je u pravu.mogu samo potvrditi ovo sto je napisala.
jedino cu dodati da je problem u tome sto nema kompromisa.
i djevojke i mladici neamju tolerancije i rijetko kada su za dogovor.
i zene kao i muskarci rade samo sto su u tom polozaju da je zena djevojka za sve.
znaci treba stici i na posao i kucne obaveze dok se muskarac ponasa kao bogom dat.
ali ako se dvoje vole i razumiju i postuju zelje onog drugog onda je brak prije svega partnerstvo.
uzajamna pomoc,postovanje,dogovor.
voljena
voljena
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 20
Reputation : 0
Join date : 2009-11-11

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Opasna Sun 15 Nov 2009, 22:39

kako je lijepo pročitati ova mišljenja, iskustva i sve...neprocjenjivo.

prije svega ja sam isto rekla, što se mene tiče već sad bih bili u braku, ali čeka se fakultet, jednostavno da se od neke osnove krene u brak, ane da nam postane mučenje. i potpuno sam sigurna, iako me iznervira kao niko, naljuti u sekundi, tako me i voli do neba i njegov zagrljaj je neprocjenjiv, i baš i kod mene,, iz tog studentskog života, iz naših razgovora, i iz toga što znam kakav je i što zna kakva sam, brak nam ne bi trebao biti mučenje tipa moram kuhati, peglati, spremati tačno u 7h mora biti gotovo sve i slično. upravo zbog toga čekamo da završimo fakultet, da imamo svoj stan, i da radimo onako kako MI hoćemo Very Happy
Opasna
Opasna
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 183
Reputation : 2
Join date : 2009-10-11
Lokacija : zemlja svjetlosti

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  romanticarka Mon 16 Nov 2009, 14:06

posto sam ogranicena sa vremenom...samo cu kratko da napisem...
Meni nije problem nista od navedenog...I poenta mog posta je bila u tome...da brak nije samo brak i yivot nas dvoje...donosi i obaveye oprema trecim ljudima odmah... da je do mene i njega...vec bi bili u braku, jer i sada smo skoro pa u braku... Smile
I neka je napisala...ne treba ulayiti u brak ako 100% ne volis...slazem se u potpunosti!
Very Happy
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  zeppy Tue 17 Nov 2009, 16:46

brak pocinje onoga trena kad pocnete djeliti zivot u ovom ili onom smislu, parce papira ne znaci puno. cure, vi vjerene, pa vi ste vec u brakovima, parce papira i dva svjedoka je sto se mene tice neophodno zlo, al ajte...

zeppy
Nova mala
Nova mala

Broj postova : 29
Reputation : 0
Join date : 2009-11-15
Age : 37
Lokacija : Tivat

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Baby Thu 03 Dec 2009, 16:11

citajuci vase komentare odlucih i ja da se nadovezem malkice ehhehe...
Very Happy Very Happy Very Happy...nikada ne mozes znati kada je pravo vrijeme,uvijek je nesto vaznije,da je zavrsiti ovo da je zavrsiti ono...ja sam s edrage moje nedavno udala i mogu reci da je super bracni zivot jer sto god zelis ostvariti u zivotu to mozes i u braku bez obzira na sve ,naravno ako je ta druga strana saglasna i postuje te u tolikoj mjeri da zna sta ti zelis ustvari od zivota i da brak nije samo da budes zena i domacica,po meni je to zastarilo vec jer ja i dalje zelim da zivim i da s edruzim kao i prije i vjerujte mi da je tako,i dalje imam svoje drustvo i muz svoje...jednostavno opet svako zivi svoj san i opusteno prolazimo kroz sve prepreke...ovo govorim jer sam i prije braka sa svojim muzem zivjela vec godinu dana i taj zajednicki zivot je super i svima ga preporucujem tko zeli uci u brak da prvo nekoliko mjeseci provede zajednickog zivota sa dragim jer je to nesto predivno,prije svega upoznati cete ustvari njegov zivot i naravno ako je neorganizovan,vi ste tu da ga malkice organizujete ehheh ja sam svog dovela u red Laughing Laughing ....stoga brak je super a vrijeme za brak je kada vi to osjetite znati cete da je tada,a ono dok zavrsim fax,dok se zaposlim,dok obidjem svijet to se sve moze i u braku.. .

Baby
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-12-03
Age : 37
Lokacija : Tuzla

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Baby Thu 03 Dec 2009, 16:26

...i da zaboravih reci...meni kada se ne kuha tu je moj dragi muzic koji zna bar napraviti predivnu romanticnu veceru ..ako nista onda sebi kupimo i sendvice napravimo...ono sto ti se ne radi tada onda i ne radis on jednostavno razumije...i ja njega razumijem...a ako nam je mrsko i jednom i drugom jednostavno gladujemo ljencine Smile))

Baby
Naša raja
Naša raja

Broj postova : 55
Reputation : 0
Join date : 2009-12-03
Age : 37
Lokacija : Tuzla

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Opasna Thu 03 Dec 2009, 18:45

hm baby, kod mene baš nije tako, jer ja bih sad da možemo živjela zajedno. ali u mogućnosti nismo on studira još uvijek ja studiram još uvijek znači finansijski oboje ovisimo od roditelja, i još da se uzmemo onda bi jedno definitivno moralo prekinuti s fax-om a to ne želim ni njemu a ni sebi Very Happy a da možemo i imamo dovoljno novca za samostalan život i da idemo na fax sad bi to rado oboje Very Happy
Opasna
Opasna
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 183
Reputation : 2
Join date : 2009-10-11
Lokacija : zemlja svjetlosti

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Stikla Thu 03 Dec 2009, 21:49

romanticarka (citat): Da kazes "udat cu se sa 28, ili s 22..." i tako to...to je po meni neozbiljno...s jedne strane, te stvari koliko god mozes planirati, toliko isto ne znas sta ce se sutra desiti...A narocito ne za 5,6,7 god...
Po meni nije uopste neozbiljno. Meni je bitnije da prvo zavrsim fax i zaposlim se, a ako je prava ljubav, on ce me cekati, jer je to ipak za dobrobit obadvoje... Ne ulazi se danas u brak samo ako je neko vodjen emocijama, ima tu mnostvo drugih razloga!
Stikla
Stikla
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 158
Reputation : 2
Join date : 2009-10-12
Age : 32

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  romanticarka Thu 03 Dec 2009, 22:58

Ništa ja ne kažem Štikla. Svi mi svjesno ili nesvjesno planiramo, a danas i više nego prije planiramo unaprijed i želimo neke preduslove za brak, ali... opet kažem koliko god se takve stvari mogu planirati, toliko isto mogu postati preko noći nepredvidive. cheers
romanticarka
romanticarka
Šefica :)
Šefica :)

Broj postova : 389
Reputation : 10
Join date : 2009-10-05
Age : 36
Lokacija : Sarajevo

http://www.zadovoljna.info

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Stikla Thu 03 Dec 2009, 23:01

Pa, to jeste... ali opet se nadam da ce sve teci po planu namigujem
Stikla
Stikla
Stalna članica
Stalna članica

Broj postova : 158
Reputation : 2
Join date : 2009-10-12
Age : 32

Na vrh Go down

pravo vrijeme za brak Empty Re: pravo vrijeme za brak

Komentar  Sponsored content


Sponsored content


Na vrh Go down

Na vrh

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu